KAYSERİ BÜNYAN İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yıl Sonu Mesajı

Yıl Sonu Mesajı

Eğitim camiasının değerli mensupları, sevgili öğrencilerimiz ve kıymetli veliler, bir eğitim ve öğretim döneminin sonuna gelmiş bulunuyoruz. Eylül ayından beri süregelen meşakkatli bir süreci sorunsuz bitirmenin gururunu yaşıyoruz.

Sorunsuz ve başarı dolu geçen bir yıl boyunca göstermiş oldukları üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tüm idarecilerimizi, öğretmenlerimizi , camiamızın diğer personelini , öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum. Verilen bunca emek ve çaba takdire şayandır. Zira bu çabalar bizlerinde umutlarının taze tutulmasını sağlıyor, geleceğimizin emin ellerde olacağının müjdesini veriyor. Çünkü ülkemizin geleceğinin şekillenmesi yavrularımızın aldığı eğitimle orantılıdır.

 

Değerli Meslektaşlarım; 

Sizlerin özverili çalışmalarıyla yarınlarımız için yeni bir adımı daha tamamlamış bulunuyoruz. Biliyoruz ki geleceğimizi şekillendirmeye aday gençlerimizi çağın gereklerine uygun yetiştirmek amacıyla her yıl olduğu gibi bu yılda büyük emek sarf ettiniz, kendinizi geliştirdiniz , gerek bilgi gerek beceri, gerekse teknoloji anlamında yaşanan gelişmeleri öğrencilerimize aktarmak için bütün gayretinizle çalıştınız. Ülkemizi güçlü yarınlara taşıyacak yeni nesillerin yetişmesinde en büyük güç şüphesiz sizlersiniz. Özveri ile yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi takdir ediyor gayretlerinizi yürekten destekliyor ve teşekkür ediyorum.

 

Kıymetli Veliler;

Çocuklarımız bizim hayattaki en kıymetli varlıklarımızdır. Başarılı öğrenciler, sevinç ve gururunu sizlerle paylaşmanın hazzını yaşarken , düşük notlarla eve dönen çocuklarımızın tedirginliğini iyi anlamalı ve onların özgüven duygularının incinmiş, duygusal yönden yıkılmış birer çocuk olmadıklarını hissettirmek için hassasiyet göstermelisiniz. Onların her zaman yanlarında olduklarını hissettirmelisiniz ve güven duygularını güçlendirmelisiniz.

Çocuklarınızla birlikte geçireceğiniz güzel zamanlar, onlara göstereceğiniz ilgi, alaka ve sevginiz onların hayat karşısındaki duruşlarını belirleyecek, başarılarını artıracaktır.

 

Sevgili Öğrenciler;

Sizlerin başarıları bizleri her zaman gururlandırıyor. Derslerinizde gösterdiğiniz performans hayatta gösterdiğiniz performansın bir göstergesidir. Bugün karne günü ve bir yıllık emeğinizin karşılığını alıyorsunuz. Çok çalıştınız, çok yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Tatil süresince öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Notları iyi olmayan öğrencilerimizde tatille birlikte sıkı bir çalışma programı yapmalı ve öğretmenlerinize danışarak eksik olduğunuz konular hakkında yönlendirme isteyebilirsiniz.

Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan siz değerli evlatlarımızın donanımlı, dünyayı takip eden çağımızın tüm yeniliklerine hakim, yarınlarımıza yön verecek bireyler olarak yetişmeniz için her türlü çabayı harcıyoruz.

 

Hepinizi gayretlerinizden dolayı kutluyor iyi tatiller diliyorum…

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                   Serdal ÇELİK

                                                                                                                                                                                                                                                             İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Bünyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sağlık Mahallesi Şh. Yusuf Uğur Caddesi No 1 Bünyan KAYSERİ - 0(352) 712 18 35 712 10 60

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.